Aż 84 proc. kierowników wyższego szczebla ds. bezpieczeństwa stwierdziło, że ich budżet na bezpieczeństwo fizyczne na 2023 r. – jak monitoring wideo i kontrola dostępu – będzie taki sam lub wyższy niż w 2022 r. – według badania Omdia. Dane zebrano od członków ISMA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Zarządzania Bezpieczeństwem).

Jednak odsetek ten wzrósł do 90 proc., gdy o budżety na br. zapytano CSO (Chief Security Officer) pracujących dla korporacji o obrotach przekraczających 20 mld dol.

„Dostawcy sprzętu zabezpieczającego i integratorzy systemów na rynku przedsiębiorstw mogą być spokojni o perspektywy średnioterminowe” – twierdzi Niall Jenkins, główny konsultant w Omdia.

Według badania 14 proc. CSO spodziewa się, że ich budżet na nadzór wideo wzrośnie o ponad 20 proc. w ciągu najbliższych trzech lat. Oczekuje się, że budżety na kontrolę dostępu fizycznego będą rosły w nieco niższym tempie.

Drony wchodzą do gry

Stwierdzono też przesunięcia budżetu na bezpieczeństwo na drony i inne nowości. Zresztą 40 proc. CISO stwierdziło, że aktualizacja oceny zagrożenia ma bezpośredni wpływ na ich budżety. Ponadto normalne cykle wymiany, ceny i zmiany w zakresie bezpieczeństwa pozostają ważnymi czynnikami wpływającymi na środki, jakimi dysponują CISO.

—————————————————————-

Dane zawiera raport Omdia „Chief Security Officer (CSO) Insights”.