Bartłomiej Danek, wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Beyond.pl, złożył rezygnację z funkcji członka zarządu spółki. Pozostanie jednak na stanowisku do końca 2019 r.

W tym czasie zarząd Beyond.pl zostanie uzupełniony o nową osobę. Trwa proces rekrutacji. Spółka poszukuje menedżera z doświadczeniem na zagranicznych rynkach.

"W ostatnich latach Beyond.pl na rynku międzynarodowym dał się poznać jako rzetelny i sprawdzony dostawca usług IT. W efekcie otrzymujemy coraz więcej zapytań od firm i podmiotów zagranicznych. Stąd naturalny kierunek rozwoju firmy i wzmocnienie zarządu spółki o osobę z doświadczeniem międzynarodowym." – wyjaśnia Tomasz Sobol, Chief Marketing Officer w Beyond.pl.

Jednocześnie dementuje pojawiające się w mediach spekulacje, że z zarządu Beyond.pl odchodzi Michał Grzybkowski. "Założyciel i współudziałowiec spółki pozostaje w Beyond.pl" – zapewnia przedstawiciel spółki.

Bartłomiej Danek ma ponad 20 lat doświadczenia w sektorze informatycznym i sprzedaży. Do zarządu Beyond.pl wszedł w 2016 r. Poprzednio był dyrektorem działu sprzedaży w PayU (2015 – 2016) i członkiem zarządu home.pl ds. sprzedaży i marketingu (2011 – 2013). Ponad 7 lat spędził w Microsofcie (2004 – 2011). Był m.in. szefem działu PR i rzecznikiem prasowym.