Z początkiem września prezeską Orange Polska zostanie Liudmila Climoc. Aktualny szef firmy, Julien Ducarroz, obejmie stanowisko prezesa Orange Romania.

Z powodów osobistych wracam do Rumunii” – twierdzi Julien Ducarroz, który jest prezesem Orange Polska od września 2020 r. Pracuje w korporacji od ponad dwóch dekad. Przed objęciem stanowiska w Polsce kierował Orange Moldova. Wcześniej był związany ze spółką w Rumunii.

Liudmila Climoc przez ostatnie 7 lat kierowała właśnie rumuńską firmą Orange. Polska będzie trzecim krajem grupy, w którym obejmie stanowisko prezeski zarządu. W latach 2008 – 2016 zarządzała spółką w Mołdawii. Ma 25 lat doświadczenia w telekomunikacji.

Orange Polska pod kierownictwem Juliena Ducarroza zwiększył sprzedaż i zysk, uruchomił pierwsze w Polsce sieci kampusowe 5G u klientów, stał się istotnym dostawcą smart city. Poprawa wyników to w dużej mierze efekt rozwoju segmentu usług IT i integracji dla przedsiębiorstw za kadencji odchodzącego prezesa. W 2022 r. przychody Grupy Orange z tej działalności poprawiły się o 23 proc. r/r, do 1,45 mld zł.

W minionych latach nadal zmniejszano zatrudnienie operatora. Na lata 2022 – 2023 uzgodniono ze związkami zawodowymi odejście maksymalnie 1,4 tys. pracowników.

Przestawił firmę na nowe tory, wprowadzając bardziej zwinny i elastyczny model pracy, niezbędny w dzisiejszych realiach” – twierdzi Maciej Witucki, przewodniczący rady nadzorczej Orange Polska (i szef Konfederacji Lewiatan).