Sąd ponownie zajmie się odszkodowaniem dla Apple’a za naruszenie patentów przez koreański koncern. W ubiegłym roku kalifornijski sąd uznał, że Samsung musi zapłacić amerykańskiej firmie 1,05 mld dol. odszkodowania, jednak potem kwotę rekompensaty zredukowano do 599 mln dol.

W nowym procesie sąd nie dopuścił danych dotyczących nowych produktów. Oznacza to, że ponownie na wokandzie stanie sprawa 14 urządzeń Samsunga, które zdaniem Apple’a  powstały z naruszeniem patentów. Na liście modeli zagrożonych zakazem sprzedaży w USA nie ma więc m.in. smartfonów Galaxy S III i S IV.

Pozew, którym zajmie się sąd w listopadzie, nie jest jednak jedynym złożonym przez Apple’a. Koncern chce zadać mocniejszy cios rywalowi – domaga się procesu w sprawie nowszych, flagowych modeli Samsunga, które jego zdaniem naruszają patenty – Galaxy Nexus, Galaxy S III, Galaxy Note II, Galaxy Tab 8.9 i Galaxy Tab 2 10. Samsung nie pozostał dłużny i zaskarżył iPhone’a 5. Proces ma rozpocząć się w marcu 2014 r. Plan sądowych potyczek między producentami jest więc rozpisany niemal rok do przodu, a przecież obie firmy wypuszczają na rynek coraz to nowe urządzenia. Prawnicy Apple’a zapewne jeszcze nie raz będą mieli zajęcie.