Firma private equity KKR przejmuje Barracuda Networks. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Według Reutera jej wartość wynosi 4 mld dol. (w tym wierzytelności). Zakup ma zostać sfinalizowany do końca br.

Nowy właściciel zapowiada przyspieszenie wzrostu Barracudy poprzez ekspansję na takich rynkach jak MDR (zarządzane wykrywanie i reagowanie), XDR (rozszerzone wykrywanie i reagowanie) oraz SASE (bezpieczny dostęp do usług brzegowych).

Barracuda koncentruje się na małych i średnich przedsiębiorstwach i ofercie ochrony poczty elektronicznej, bezpieczeństwa aplikacji, bezpieczeństwa sieci i ochrony danych. Ma ok. 200 tys. klientów na całym świecie. Posiada program partnerski dla dostawców usług zarządzanych. Działa od 2003 r.

Bradley Brown, dyrektor zarządzający KKR, twierdzi, że widzi „ogromną szansę na długoterminowy wzrost” dla Barracudy.

KKR zamierza zapewnić środki na dalszy rozwój oferty i wzrost przychodów firmy, które obecnie przekraczają 500 mln dol.

Od 2017 r. właścicielem dostawcy zabezpieczeń jest inny koncern inwestycyjny, Thoma Bravo, który kupił Barracudę za 1,6 mld dol.

Od tego czasu firma poszerzyła portfolio produktów i bazę klientów. Ostatnio w lipcu 2021 r. Barracuda przejęła Skout, dostawcę platformy XDR.

KKR w sektorze cyberbezpieczeństwa wcześniej kupił udziały m.in. w Ping, Cylance, DarkTrace, ForgeRock, NetSPI i Optiv.