Barracuda Networks przejmie Skout Cybersecurity, dostawcę platformy XDR (extended detection and response) dla dostawców usług zarządzanych. Warunki transakcji, która zostanie sfinalizowana w lipcu br., nie zostały ujawnione.

Platforma Skout łączy się z infrastrukturą krytyczną jak e-mail, firewall, autentykacja i ochrona dostępu, zapewnia wsparcie SOC 24×7.

Jak twierdzi Barracuda, dzięki włączeniu do swojego portfolio platformy Skouta, będzie mogła zaoferować dostawcom usług zarządzanych stały monitoring w czasie rzeczywistym wraz z usługami reagowania na zagrożenia, dla zarządzanych punktów końcowych, sieci i chmury.

Rozwiązania są istotne dla ochrony użytkowników m.in. w kontekście pracy zdalnej. Skout pozwala np. monitorować usługi Office 365.

Barracuda ma obecnie ok. 4,5 tys. partnerów MSP, a Skout 250 – 300.

MSP muszą koncentrować się na bezpieczeństwie

Jak twierdzi Brian Babineau, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Barracuda MSP, dostawcy usług zarządzanych muszą być zdolni do ochrony użytkowników końcowych swoich klientów, ich urządzeń oraz danych przed coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami.

„Aby osiągnąć taki poziom ochrony swoich klientów, dostawcy usług zarządzanych zmieniają swoją ofertę na skoncentrowaną na bezpieczeństwie” – twierdzi dyrektor.

„Wszyscy MSP muszą stać się biznesami stawiającymi na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i kierować się bezpieczeństwem” – wtóruje mu dyrektor generalny Skout Cybersecurity, Aidan Kehoe.

Wraz ze Skout do Barracudy dołączy 80 specjalistów. Zakup stanowi kontynuację strategicznych przejęć. W listopadzie ub.r. dostawca rozwiązań bezpieczeństwa wchłonął Fyde, spółkę specjalizującą się w zero trust network access.

Jak zauważył w końcu ub.r. w wywiadzie dla CRN Polska Tomasz Rot, dyrektor sprzedaży Barracuda na Centralną i Wschodnią Europę, firma obserwuje dynamiczny wzrost sprzedaży w obszarze usług chmurowych.