Polska strefa lokalna AWS powstanie w Warszawie – ogłosiła firma. Nasz kraj jest jednym z 26 rynków, gdzie realizowane są nowe inwestycje tego typu.

Budowę strefy lokalnej AWS w Polsce ogłosił w końcu ub.r. Nadal jednak nie ujawnia istotnych szczegółów przedsięwzięcia, takich jak powierzchnia data center, moc, dokładne położenie ośrodka, terminy realizacji. W ub.r. podano jedynie mniej precyzyjny termin uruchomienia strefy, tj. rok 2022.

Główne powody otwarcia strefy AWS w kraju to według przedstawicieli firmy konieczność skrócenia czasów opóźnień w przypadku niektórych usług oraz wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, u których obostrzenia regulacyjne wymagają np. przechowywania danych na terytorium Polski.

„Strefa lokalna w Polsce pozwoli głównie na lokalne przechowywanie danych oraz poprawę jakości usług realizowanych w czasie rzeczywistym” – informuje Przemysław Szuder, dyrektor generalny AWS CEE.

Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że wśród usług dostępych na początek w warszawskim ośrodku będą to m.in. moc obliczeniowa, storage, bazy danych i kontenery.

Klienci w kraju nadal będą mogli korzystać również z regionów AWS (dużych klastrów data center).