SAP wprowadził zmiany w zespole marketingu, odpowiedzialnym za działania marki w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Austrii. Od stycznia br. współzarządzają nim Joanna Kosiorek i Ilona Vanicek.

Joanna Kosiorek dołączyła do SAP-a w 1999 r. Odpowiadała za różne obszary działań marketingowych marki, w tym w kanale sprzedaży, marketing intelligence i doświadczenie użytkownika. Ostatnio pełniła rolę marketing menagera w regionalnej strukturze korporacji.

W nowej roli Co-Marketing Director będzie odpowiadać m.in. za realizację strategii marketingu produktowego w Europie Środkowo-Wschodniej, równolegle zarządzając zespołami marketingowymi w regionie obejmującym: Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Ukrainę, Chorwację, Słowenię, Serbię, Kazachstan, Azerbejdżan, Uzbekistan, Armenię i Gruzję.

Ilona Vanicek od 2019 r. odpowiada za działania marketingowe w SAP Austria. Wcześniej pełniła funkcje CMO i Head of demand management w różnych firmach IT. Przed przejściem do SAP-a pracowała w austriackim software housie Celum.

Jako Co-Marketing Director SAP CEE będzie odpowiedzialna za obszar CEE Account Based Marketing & Business Management Office, jak również pozostanie szefową marketingu SAP Austria.

Joanna Kosiorek i Ilona Vanicek są również częścią zespołu zarządzającego strategią marketingową w regionie SAP MEE.