Dystrybutor chce przez to zwiększyć możliwości  partnerów biznesowych IBM-a w rejonie EMEA związane z wykorzystaniem potencjału chmury, dostarczając im skalowalną, bezpieczną bazę. Umowa obejmuje rozwiązania IaaS IBM-a. Połączenie rozproszonych lokalnych centrów danych SoftLayer oraz globalnej sieci umożliwia partnerom biznesowym umieszczanie danych klientów w takim miejscu i czasie, w jakim są wymagane.

Firma SoftLayer dołączyła do IBM jako dostawca infrastruktury w chmurze po jej przejęciu w lipcu 2013. W EMEA partnerstwo obejmuje następujące kraje: Austrię, Belgię, Republikę Czeską, Danię, Francję, Niemcy, Węgry, Zjednoczone Królestwo i Irlandię, Włochy, Holandię, Polskę, Portugalię, Rumunię, Serbię, Słowację, Hiszpanię, Szwecję, Turcję i Luksemburg.

W czasach, gdy od dostępności i skalowalności systemów zależy realizacja celów biznesowych, elastyczność dostępnych konfiguracji umożliwia uzupełnienie wdrożonego środowiska o wysokodostępne zasoby zdalne – mówi Rafał Owczarek, Professional Services Engineer w Avnecie. –  Infrastruktura jako usługa dostarczana IBM pozwala na stworzenie zapasowych ośrodków przetwarzania oraz migracji usług do centrów danych utrzymywanych i zabezpieczanych według najlepszych praktyk. Partnerzy Biznesowi Avnet, korzystając z doświadczenia zdobytego podczas wdrożeń u największych klientów na rynku, są w stanie zaproponować rozwiązanie odpowiednie zarówno dla posiadanych zasobów jak i planowanych projektów.

W najbliższym czasie w siedzibie Avnet w Warszawie organizowane będą warsztaty mające na celu przybliżenie partnerom usługi.