Avanade – wspólne przedsięwzięcie Accenture i Microsoftu – oficjalnie otworzył biuro w Warszawie. Spółka skoncentruje się na ofercie rozwiązań m.in. z zakresu cyfryzacji miejsca pracy, analityki danych i sztucznej inteligencji oraz migracji do chmury. Według zapowiedzi zespół ekspertów ma pomagać firmom i jednostkom publicznym osiągnąć cele transformacji cyfrowej. Avanade dostarcza rozwiązania oparte na projektowaniu w ekosystemie Microsoftu.

Polska odzyskuje siły szybciej niż inne kraje

Polska odzyskuje siły po globalnej pandemii szybciej niż wiele innych krajów europejskich, dlatego jest to dla Avanade idealny moment na wejście na ten rynek” – twierdzi Emiliano Rantucci, regionalny dyrektor generalny spółki.

Bartłomiej Antczak: ponad 20 lat w branży

Country managerem Avanade w Polsce został Bartłomiej Antczak. Ma ponad 20 lat doświadczenia w branży. Wcześniej pracował przy projektach obejmujących aplikacje biznesowe, rozwiązania middleware i usługi programistyczne.

Przed przejściem do Avanade przez 5 lat był związany z Betacom, gdzie w latach 2017 – 2021 pełnił funkcję CEO. Poprzednio był m.in. wiceprezesem ds. światowej sprzedaży w Young Digital Planet (2014 – 2016) oraz regionalnym wiceprezesem w krajach DACH, CEE i Turcji w Sofra. Jest absolwentem computer science na nowojorskim Uniwersytecie Columbia.

 „Widzimy ogromne szanse, by pomóc organizacjom wykorzystać nowe technologie, w tym AI i chmurę obliczeniową, a także zwiększyć zainteresowanie aplikacjami biznesowymi, ERP i transformacją aplikacji w oparciu o architekturę chmurową” – uważa Bartłomiej Antczak.

Biuro w Warszawie uzupełni dwa istniejące w Polsce studia cyfrowe Avanade, działające w Krakowie i Wrocławiu, które obsługują międzynarodowych klientów. Na świecie firma zatrudnia 50 tys. osób w 26 krajach.