Projekt drukarki Skriware zakładał, że ma to być urządzenie bezpieczne i proste w obsłudze. Drukowanie modeli 3D jest w tym przypadku możliwe za pomocą jednego kliknięcia myszką. Przygotowane projekty są przesyłane z komputera do drukarki przez WiFi. Przedstawiciele Skriware zapewniają, że użytkownicy sprzętu nie muszą posiadać specjalistycznej wiedzy, czy używać skomplikowanych programów do modelowania.

Drukarka dostępna jest w hipermarketach Auchan w cenie 3680 zł. Możliwy jest zakup w systemie ratalnym. Do każdego urządzenia dołączono szpulę filamentu, dzięki czemu z drukarki można korzystać od razu po rozpakowaniu z pudełka.

Zespół Skriware pozyskał środki na projekt drukarki 3D za pomocą portalu crowdfundingowego Kickstarter. Fundusze zostały również wykorzystane na stworzenie internetowej platformy Skrimarket.com z gotowymi modelami 3D. Docelowo ma gromadzić entuzjastów druku przestrzennego – z jednej strony amatorów, którzy potrzebują porady od bardziej zaawansowanych pasjonatów, a z drugiej profesjonalistów, którzy będą zarabiać na swoich projektach.