Obecnie Unify, specjalizująca się w rozwiązaniach do zintegrowanej komunikacji i współpracy (UCC), to spółka joint venture Siemensa i grupy Gores. Finalizacja transakcji jest planowana w I kw. 2016 r., o ile nie sprzeciwią się regulatorzy rynku i związki zawodowe.

Unify to spółka założona w 2008 r. pod nazwą Siemens Enterprise Communications. Obecnie zatrudnia 5,6 tys. pracowników w 60 krajach. Roczne obroty wynoszą ok. 1,2 mld euro.
 
Dzięki akwizycji Atos może przejąć technologie zintegrowanej komunikacji i współpracy, w tym stworzoną przez Unify platformę Circuit, oraz bazę klientów, powiększając ofertę usług dla przedsiębiorstw. Jakie są plany przyszłego właściciela Unify odnośnie spółki na razie nie wiadomo. Ostatnio Unify koncentrowała się m.in. na współpracy z partnerami i rozwoju sprzedaży pośredniej.

Przejmowana firma zapewne nie zerwie całkowicie więzi z Siemensem – Atos jest od lat partnerem niemieckiego koncernu, powiązanym z nim kapitałowo (Siemens ma 12 proc. udziału w Atosie). W 2010 r. kupił i włączył w swoje struktury spółkę Siemens IT Services and Solutions.