Adam Ponichtera został powołany do zarządu ATM. Od 3 lat jest dyrektorem sprzedaży w spółce, do której należą centra danych Atman.
Menedżer ma 17 lat doświadczenia w budowie działów sprzedażowych i zarządzaniu dużymi zespołami oraz ponad 20-letni staż w branży telekomunikacyjnej. Wcześniej pracował w T-Mobile.

Adam Ponichtera jest w ATM od 2017 r.

Karierę rozpoczął w 1997 r. w PTK Centertel. W kolejnych latach tworzył lokalny oddział Telefonii Dialog, zarządzał sprzedażą pośrednią i bezpośrednią oraz budował kanał resellerski w eTel Polska. Od 2006 r. przez kilka lat prowadził departament sprzedaży w Exatelu.

W GTS Polska od 2012 r. zarządzał działem kluczowych klientów, a po przejęciu GTS przez T-Mobile Polska od 2015 r. był dyrektorem departamentu kluczowych klientów. Odpowiadał za połączenie działów sprzedażowych obu spółek oraz zintegrowanie sprzedaży rozwiązań mobilnych i teleinformatyki dla biznesu.

Adam Ponichtera jest absolwentem Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie.

Jednocześnie z dniem 31 sierpnia br. z zarządu ATM odszedł Tomasz Galas, wiceprezes ds. finansowych. Rezygnację ogłoszono na początku lipca.

Od 1 września br. zarząd ATM składa się z dwóch osób. Są to prezes Daniel Szcześniewski, oraz Adam Ponichtera. Szef spółki przed przejściem do ATM również był związany z T-Mobile i GTS.

ATM zamierza pozyskać inwestora strategicznego albo finansowego. Decyzję w tej sprawie ogłoszono w czerwcu br. w efekcie przeglądu opcji strategicznych. W celu ułatwienia tego procesu spółka zostanie wycofana z giełdy.

Według wstępnych danych ATM w I poł. 2020 r. osiągnął 83 mln zł przychodów ze sprzedaży (+15,3 proc. rok do roku) oraz 34,3 mln zł zysku EBITDA (+22,1 proc.).