AAW III, większościowy udziałowiec ATM, zdecydował się na rozpoczęcie przeglądu opcji strategicznych związanych z inwestycją w spółkę – poinformował operator data center. Analizowane warianty obejmują pozyskanie inwestora strategicznego albo finansowego.

W planach jest też wycofanie spółki z giełdy. Zarząd wyjaśnia, że to efekt poprzedniego przeglądu opcji strategicznych, jaki główny udziałowiec ATM prowadził od maja 2019 r. do marca 2020 r. Okazało się wówczas, że inwestorzy finansowi i strategiczni w obszarze data center preferują spółki prywatne (a nie publiczne).

W związku z tym AAW zdecydował o podjęciu kroków w celu przymusowego wykupu papierów od mniejszościowych akcjonariuszy i wycofania akcji ATM z obrotu na GPW.

AAW III ma 80 proc. udziałów w ATM, a wspólnie z MCI kontrolują 94,3 proc. akcji. Poprzednia zmiana właścicielska dokonywała się stopniowo do 2018 r.

 

ATM rozbudowuje centrum danych

W I kw. 2020 r., podobnie jak w 2019 r., ATM poprawił wyniki. Przychody wyniosły 40,33 mln zł wobec 35,7 mln zł w analogicznym okresie ub.r. Zysk operacyjny wzrósł dwukrotnie, do 10,4 mln zł, a zysk netto do 4,6 mln zł wobec 0,8 mln zł przed rokiem.

W kwietniu br. ATM poinformował o planach powiększenia swojej infrastruktury centrum danych w Warszawie o nową serwerownię o powierzchni kolokacyjnej ok. 1,5 tys. mkw netto. Budowa obiektu będzie kosztować 18,7 mln zł netto (nie licząc kosztów wykończenia i wyposażenia). Prace budowlane powinny potrwać mniej więcej do połowy 2021 r.