Z dniem 19 października ATM zostanie wycofane z warszawskiej giełdy. KNF zgodziła się na rozstanie spółki z GPW na wniosek zarządu. Na pożegnanie z giełdą kapitalizacja operatora centrów danych Atman wynosi 439,8 mln zł.

ATM poszukuje inwestora strategicznego lub finansowego. W czerwcu br. poinformowano o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Jak wcześniej wyjaśniano, potencjalni inwestorzy w sektorze data center preferują podmioty prywatne, czyli nie notowane na rynku publicznym. Zejście spółki z warszawskiego parkietu ma więc ułatwić pozyskiwanie inwestora dla ATM. Obecnie 100 proc. udziałów należy do działających w porozumieniu podmiotów finansowych – AAW III, AAW X oraz MCI.PrivateVentures.

W pierwszym półroczu 2020 ATM wykorzystało rosnące zapotrzebowanie na usługi chmurowe i outsourcing IT. Zwiększyło przychody o 15 proc. r/r, do 82,4 mln zł. Powróciło do zysku, osiągając wynik netto na poziomie 8,2 mln zł wobec -0,65 mln zł straty przed rokiem. EBITDA poprawiła się o 23 proc., do 34,6 mln zł.

AKTUALIZACJA (17.10)

Zawarto umowę ws. sprzedaży 100 proc. udziałów w ATM. Kupującym jest Global Compute Infrastructure LP. Finalizacja transakcji jest spodziewana do końca br.