Wilk Elektronik poinformował kontrahentów o incydencie bezpieczeństwa związanego z atakiem na serwer poczty. „Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że nieustaleni dotąd sprawcy mogli wejść w posiadanie prowadzonej z Państwem korespondencji elektronicznej. Korespondencja ta może być wykorzystana do budowania fałszywych wiadomości” – informuje producent pamięci Goodram.

Firma ostrzega przed ryzykiem phishingu: fałszywe wiadomości mogą być podpisane imieniem i nazwiskiem pracownika, zawierać treść wcześniejszej korespondencji i zachęcać do kliknięcia w link kierujący do strony ze złośliwym oprogramowaniem.

Jak wyjaśnia producent, poza uzgodnionymi z adresatami przypadkami, pracownicy firmy nie wysyłają wiadomości z linkami, plikami exe bądź zaszyfrowanymi załącznikami, a wiadomości przesyłane przez Wilk Elektronik zawsze pochodzą z domeny goodram.com.

Spółka informuje, że o zdarzeniu powiadomiony został Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Jak poinformowała naszą redakcję Dominika Howaniec-Łomińska, główny specjalista ds. prawnych w Wilk Elektronik, atak dotyczył serwera pocztowego i objął tylko korespondencję mailową. Nie stwierdzono innych naruszeń. Atak był spowodowany wirusem, który został wykryty i usunięty.

Jednocześnie spółka ze względów bezpieczeństwa nie ujawnia, ilu kontrahentów dotyczył incydent (dane te zostały przekazne UODO).