Asus zakończył reorganizację. Działy produktowe podzielono na 3 grupy: komputery, gaming oraz telefony. Według firmy pozwoli to zwiększyć efektywność działań zespołów. Efekty reorganizacji będą widoczne najwcześniej za 3-4 kwartały – uważa szef korporacji, Jerry Chen.

W ramach reorganizacji nie będziemy zwalniać pracowników. Wyznaczymy im inne zadania – poinformowała korporacja w odpowiedzi na pogłoski, że planuje redukcje zatrudnienia. Według Asusa ludzie z biznesów, w których firma zamierza ograniczyć aktywność, jak komputery stacjonarne czy tablety, zostaną przeniesieni do nowych jednostek nazwanych "Talent Pool". Mają zająć się wsparciem grup biznesowych koncernu i pomagać w rozwoju innowacji.

W ramach 'Talent Pool" będzie działać kilka grup roboczych, osobno zajmujących się m.in. oprogramowaniem, sprzętem, kontrolą jakości i zarządzaniem. Jednostki będą liczyć w sumie kilkaset osób. Będą to przede wszystkim pracownicy przeniesieni z departamentów odpowiedzialnych za tablety, systemy i otwarte platformy.

Cały system ma być gotowy w III kw. br. Asus oczekuje, że dzięki reorganizacji i premierom nowych produktów już w tym kwartale wzrosną przychody firmy. 

Źródło: Digitimes