Fonepad ma wyświetlacz IPS HD (1280 x 800 pikseli) z 10-punktową matrycą multidotykową. W urządzeniu zainstalowano procesor Intel Atom Z2420, 1 GB RAM-u i 8 lub 16 GB pamięci. Dzięki modemowi 3G i antenie HSPA+ Fonepad umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych. Ma dwa mikrofony, co według producenta poprawia jakość dźwięku i redukuje szumy. Do rozmów można także wykorzystać zestaw Bluetooth. W obudowie znajdują się dwie kamery – przednia 1,2 Mpix i tylna 3 Mpix. Za dźwięk odpowiada system audio Asus SonicMaster. Użytkownicy Fonepadów otrzymują darmowy abonament na 5 GB przestrzeni dyskowej w serwisie Asus WebStorage. Według producenta bateria litowo-polimerowa o pojemności 4270 mAh wystarcza na ponad 9 godz. odtwarzania wideo i 31 godz. rozmów.

Polska premiera Fonapada odbyła się w Warszawie 22 kwietnia. Według danych przedstawionych przez Adama Żelazko z Asusa, użytkownicy częściej wykorzystują telefon do przeglądania stron www, słuchania muzyki i gier niż do prowadzenia rozmów, stąd Fonepad z większym ekranem niż smartfony (i szeregiem innych benefitów w porównaniu z telefonami) powinien trafić w potrzeby użytkowników. Zaletą zdaniem menedżera jest również możliwość wykupienia jednego planu taryfowego u operatora (zamiast osobno dla telefonu i tabletu) i cena – w sumie niższa niż smartfona i tabletu łącznie.

Mimo że urządzenie wejdzie do sprzedaży za kilka dni, Asus nie ujawnia oficjalnej ceny Fonepada na polski rynek. W niemieckim Media Markcie model z pamięcią 16 GB ale bez tylnej kamery 3 Mpix kosztuje 229 euro.