Nowe urządzenie to Poseidon GTX 780 z DirectCU H2O z procesorem graficznym Nvidia GeForce GTX 780. Taktowanie GPU zostało fabrycznie przyspieszone i wynosi standardowo 954 MHz, a 1006 MHz w trybie Boost 2.0.

Zastosowane w Podeidonie rozwiązanie DirectCU H2O pozwala na korzystanie z chłodzenia wodą oraz powietrzem. W urządzeniu umieszczono komorę parową, która bezpośrednio styka się z procesorem graficznym, umożliwiając szybsze rozpraszanie gorąca. Miedziane przewody cieplne oraz szerokie żebra chłodzące dodatkowo przyczyniają się do obniżenia temperatury. Z kolei standardowe gwinty G1 pozwalają przymocować do karty blok wodny.

Według producenta dzięki takim rozwiązaniom Poseidon GTX780 osiąga niższe niż w referencyjnych modelach temperatury pracy – w przypadku chłodzenia powietrzem o 7°C, a cieczą o 24°C. GPU jest chłodniejszy podczas pracy w trybie GPU Boost 2.0.

Karta ma wentylatory odporne na zakurzenie. Za zasilanie odpowiada 10-fazowa sekcja DIGI+ VRM. DIGI+ VRM pozwala na regulację napięcia. Tylną płytkę wykonano ze stopu aluminium. Konstrukcja Thermal Armor z podkładkami termicznym dodatkowo zapobiega wyginaniu karty oraz usprawnia chłodzenie kondensatorów i pamięci. Kondensatory Black Metallic poprawiają stabilność pracy, zmniejszą hałas. Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia przekazywanie obrazu wyświetlanego na ekranie przez Internet w czasie rzeczywistym.

Przewidywana sugerowana cena detaliczna karty – ok. 2290 zł brutto.