Projekt jest realizowany we współpracy z tamtejszą agencją Information Network Security Agency (INSA). Jego wartość wynosi 1,3 mln dol. netto. Całość prac potrwa dziewięć miesięcy. Asseco Poland, jako główny wykonawca, będzie współpracował z innymi spółkami z grupy kapitałowej – DahliaMatic oraz Asseco Lithuania. Kontrakt obejmuje szereg zadań, takich jak consulting w obszarze budowy rozwiązań klasy ERP oraz billingu dla sektora energetyki, a także dostarczenie oprogramowania typu Document Management System. 

Nowy kontrakt dopełnia inne zadanie wykonywane przez polską firmę w Etiopii, w ramach którego wdraża ona system do zbierania i zarządzania danymi pomiarowymi z liczników energii elektrycznej. Zostało ono zlecone również przez agencję INSA. Na bazie nabytego oprogramowania oraz transferu wiedzy buduje ona duże rozwiązanie dla etiopskiego sektora energetycznego. Będzie ono wykorzystywane w tamtejszym przedsiębiorstwie Ethiopian Electric Power. INSA będzie natomiast odpowiedzialna za jego dalszy rozwój i utrzymanie. 

Współpraca Asseco Poland z Information Network Security Agency została zapoczątkowana w kwietniu 2013 r. Obejmuje działania na rzecz budowy nowoczesnego rynku energii w Etiopii, w ramach których dostarczone i wdrożone zostanie autorskie oprogramowanie Asseco Utility Management Solutions. Wartość umowy wyniosła 7,4 mln dol. Według informacji od Asseco jest to największy w historii kontrakt polskiej firmy na systemy IT w Afryce.