Asbis Poland dwukrotnie powiększył powierzchnię centrum logistycznego Ideal-Idea City Park w Raszynie pod Warszawą. Obecnie liczy ona 5 tys. mkw. Na tej przestrzeni znajdują się zarówno magazyny, jak i biura. W obiekcie znajduje się również siedziba spółki zależnej Breezy.

„Asbis Poland dynamicznie zwiększa przychody, zdobywając coraz większy udział w lokalnym rynku. Dlatego wzrost powierzchni magazynowej to naturalny krok, dzięki któremu spółka będzie mogła dalej rozwijać się bez przeszkód” – twierdzi Serhei Kostevitch, CEO Grupy Asbis.

Asbis Poland od pięciu lat znajduje się w top 10 krajów z największą sprzedażą w strukturze międzynarodowego dystrybutora. W 2023 r. uplasował się na 7 miejscu z przychodami na poziomie 125,5 mln dol. (ok. 525 mln zł), które były wyższe o ponad 46 proc. od wypracowanych w 2022 r.

Zamierzamy kontynuować wzrost na polskim rynku. Widzimy do tego przestrzeń, mamy też nowe pomysły, które będziemy sukcesywnie wdrażać w życie. Już teraz jesteśmy w piątce najlepszych spółek pod względem sprzedaży w grupy. Jestem przekonany, że uda nam się wypracować wyższe przychody, które pozwolą nam znaleźć się w czołówce krajów grupy” – mówi Przemysław Wierzbicki, prezes zarządu Asbis Poland.