Asbis Enterprises podwoił do 10 tys. mkw powierzchnię centrum dystrybucyjnego w czeskiej Pradze, z którego zaopatrywany jest m.in. polski rynek. W kraju dystrybutor ma również lokalny magazyn zapewniający ciągłość bieżących dostaw.

Rozbudowa centrum w Czechach ma zaspokoić m.in. rosnące zapotrzebowanie na dystrybucję produktów wymagające dużej powierzchni magazynowej (grzejniki, AGD, telewizory i in.).

Asbis otworzył też centrum dystrybucyjne w Tbilisi (Gruzja) o powierzchni ponad 3 tys. mkw., przeznaczone do obsługi regionu Kaukazu.

Wyhamowanie globalnego popytu odbiło się natomiast ostatnio na wynikach sprzedażowych firmy. Przychody Asbis Enterprises w grudniu 2022 r. okazały się niższe o 24 proc. niż rok wcześniej (spadek z 396 mln dol. do ok. 303 mln dol.). Grupa zrealizowała natomiast prognozę finansową na 2022 r. (przychody od 2,6 mld do 2,8 mld dol., zysk netto pomiędzy 70 mln a 74 mln dol.).

„Zakładamy, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego, dlatego potrzebujemy więcej powierzchni magazynowej” – twierdzi Costas Tziamalis, wiceprezes Asbisu.