Współpraca Action z Arubą obejmuje całość rozwiązań do budowy sieci (głównie bezprzewodowych) oraz narzędzia do zarządzania i dostępu. Oferta jest przeznaczona zarówno dla małych i średnich firm, jak i dużych organizacji.  Poszerzenie portfolio Action Enterprise jest związane z aktualną strategią działu. 

– Przez pierwsze dwa lata obecności na rynku plan rozwoju Action Enterprise zakładał koncentrację na rozwiązaniach serwerowych i pamięciach masowych. Od połowy tego roku zaczęliśmy bardzo intensywnie rozwijać technologie sieciowe. Aruba Networks jest naszym strategicznym dostawcą w tym zakresie – wyjaśnia Marek Jaszczuk, dyrektor działu Action Enterprise. 

Dystrybutor zapowiada wszechstronne wsparcie klientów w sprzedaży Aruby, obejmujące przygotowywanie specyfikacji, tworzenie ofert, merytoryczne i techniczne opracowywanie projektów. Dostępny będzie sprzęt demo, planowane są warsztaty, webinaria, szkolenia techniczne. Centrum Edukacyjne Actionu stworzy laboratorium z rozwiązaniami sieciowymi, w którym będą szkolić się partnerzy. 

– Planujemy szeroko zakrojone działanie edukacyjne dla klientów Action – zapowiada Roman Napierała, Channel Account Manager  w Aruba Networks.

Jarosław Dankowski, Networking Enterprise Business Development Manager w Action, oczekuje, że wartość projektów Aruba Networks w ofercie broadlinera wyniesie w przyszłym roku kilka mln dol.