Arrow Electronics został dystrybutorem Alibaba Cloud w regionie EMEA. Przedstawiciel firmy przekonuje, że zwłaszcza dla małych i średnich firm z kanału sprzedaży otwierają się możliwości współpracy z jednym z największych dostawców chmury publicznej.

Chmurowe ramię grupy Alibaba działa od 10 lat. Operuje z 61 stref dostępności w 20 regionach. W minionym kwartale jego obroty wzrosły o 66 proc., rocznie wyniosły ostatnio 1,13 mld dol. "Będziemy współpracować, by pomóc lokalnym partnerom wejść na rynek chmury" - deklaruje Max Tao, menedżer odpowiedzialny za sojusze w Alibaba Cloud International.

Arrow w związku z trendem multi-cloud rozbudowuje swoje portfolio rozwiązań chmurowych, aby wspierać analitykę, blockhain, AI, IoT oraz aplikacje bezpieczeństwa u klientów biznesowych - informuje Alexis Brabant, wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań dla przedsiębiorstw w regionie EMEA.

Chiński gigant od jakiegoś czasu przygotowywał się do ekspansji w Europie, uruchamiając kolejne centra danych w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Poszukiwał paneuropejskiego dystrybutora.