ARM pracuje nad własnymi procesorami – twierdzi Financial Times. Jak dotąd biznes brytyjskiej firmy opierał się na udostępnianiu licencji na budowę czipów przez końcowych producentów. Z informacji wynika natomiast, że własne procesory ARM-a nie będą konkurować z licencjobiorcami. Otóż firma ma budować prototypowe produkty, pokazujące możliwości własnej architektury. Utworzono już zespół, kierowany przez byłego inżyniera NXP i Qualcomma, który zajmie się rozwojem własnych czipów firmy.

Poszerzenie działalności przypuszczalnie jest związane z planowanym wprowadzeniem ARM-a na giełdę. Plany rozwojowe spółki mają zainteresować potencjalnych inwestorów. Rozważana jest również zmiana modelu licencjonowania na korzystniejszy dla ARM-a. Mianowicie stawka byłaby ustalana od ceny urządzenia końcowego, w którym wykorzystano czipy oparte na architekturze tej firmy.

Niedawno ARM zacieśnił współpracę z Intelem. Firmy będą współpracować w rozwoju i produkcji czipów. Ma to pomóc Intelowi poszerzeniu oferty na zamówienie zewnętrznych klientów.