Czeska Aricoma Group przejęła 100 proc. akcji Clearcode, wrocławskiej spółki tworzącej oprogramowanie dla branży reklamowej i marketingowej (AdTech i MarTech). Firma działa od 2009 r.

Aricoma Group to największa firma informatyczna w Czechach. Generuje przychody na poziomie 340 mln euro rocznie. Zatrudnia 3 tys. specjalistów w ponad 15 centrach w Europie. Wśród klientów ma ponad 200 podmiotów, działających na ponad 20 rynkach.

Grupa specjalizuje się w kompleksowej ofercie z obszaru transformacji cyfrowej. Jest to m.in: projektowanie i doradztwo, tworzenie oprogramowania na zamówienie, zarządzanie infrastrukturą i operacjami IT, usługi chmurowe, w tym cyberbezpieczeństwo.

Kwota transakcji nie została ujawniona. W 2017 r. Warsaw Equity Group zainwestowała w Clearcode 2 mln dol. Łączna wartość inwestycji wraz z odkupem części akcji wyniosła 3,6 mln dol. (czyli obecnie ok. 14 mln zł). WEG sprzedała swój cały 22-procentowy pakiet. Część pozyskanych środków zamierza zainwestować w rozwój Piwik PRO – jest to stworzone przez Clearcode narzędzie do mierzenia ruchu w aplikacjach mobilnych i na stronach internetowych, które wydzielono w osobną spółkę (nie była przedmiotem sprzedaży).