MMR Invest spółka z siedzibą w Luksemburgu, wezwała do zapisywania się na sprzedaż akcji Arcusa. Zamierza przejąć 34,43 proc. udziałów.

MMR Invest jest podmiotem zależnym od Marka Czeredysa, przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Kontroluje już większość udziałów – 65,57 proc. Celem wezwania jest osiągnięcie 100 proc. i wycofanie spółki z giełdy.  

Łącznie 2,52 mln akcji objęto wezwaniem. Zaoferowana cena zakupu wynosi 2,34 zł za 1 papier, co  oznacza łączny koszt całego pakietu w wysokości blisko 5,9 mln zł.

Zapisy potrwają do 18 listopada br. W razie przekroczenia w sumie 90 proc. udziałów w wyniku wezwania przez głównego udziałowca, możliwy jest przymusowy wykup reszty papierów.

„Powodem planu wycofania akcji Arcusa z Giełdy Papierów Wartościowych są rosnące koszty w stosunku do korzyści osiąganych z obecności na GPW, coraz bardziej restrykcyjne i czasochłonne wymogi dotyczące raportowania w zakresie działalności spółki oraz brak narzędzi umożliwiających zachowanie w pełni tajemnic handlowych.” – wyjaśnia Marek Czeredys.

W I poł. 2019 r. grupa Arcus zwiększyła przychody o 11,3 proc. wobec ub.r., do 68,3 mln zł. Strata netto wyniosła 1,73 mln zł wobec 2,64 mln zł na minusie przed rokiem.