Peter Oppenheimer po 18 latach w Apple’u przechodzi na emeryturę. Pracował w koncernie od 1996 r., a w 2004 r. został dyrektorem finansowym. „Za jego kadencji przychody spółki wzrosły z 8 mld dol. do 171 mld dol. Jego ekspertyzy istotnie przyczyniły się do sukcesu Apple’a, nie tylko w zakresie finansów” – wychwala odchodzącego menedżera szef firmy Tim Cook.

Peter Oppenheimer odejdzie ze stanowiska w październiku br. Posadę dyrektora finansowego przejmie Luca Maestri, które pracuje w Apple’u od marca 2013 r. jako Vice President of Finance and Corporate Controller. Wcześniej był szefem finansów w Nokia Siemens Networks i Xeroksie. Większą część swojej kariery zawodowej – 20 lat – spędził w General Motors, zajmując się finansami i działalnością operacyjną w Ameryce, Azji i Europie. Był dyrektorem finansowym GM odpowiedzialnym za Europę, pracował także w Polsce.

Przez najbliższe miesiące Peter Oppenheimer będzie wdrażał swego następcę w nowe obowiązki. Sam nie pozostanie jednak spokojnym emerytem – już ma nowe zajęcie, wejdzie do rady nadzorczej banku Goldman Sachs.