Aplikacje do współpracy: rynek pozostanie rozgrzany
Wydatki na aplikacje do współpracy urosną ponad dwukrotnie w ciągu 5 lat - według prognozy.

Analitycy przewidują, jak będą zmieniać się platformy do współpracy.
Przychody z aplikacji do współpracy zwiększyły się globalnie o 28,4 proc. r/r w 2021 r., do 29,1 mld dol. To już piąty z rzędu rok dwucyfrowego wzrostu – według IDC.
Według analityków wzrost ten był spowodowany m.in. rozszerzaniem współpracy przez firmy na większą liczbę osób, zakupem i integracją rozwiązań w związku z rosnącymi potrzebami organizacji w obszarze współpracy oraz wzrostem cen i aktualizacją funkcji.
Co istotne, wyższe przychody odnotowano na wszystkich segmentach rynku, takich jak aplikacje do współpracy zespołowej, konferencje, wydarzenia wirtualne i aplikacje e-mail.
Przewiduje się, że wzrost liczby osób korzystających z narzędzi do współpracy będzie kontynuowany w najbliższych latach.
IDC szacuje, że do 2026 r. wydatki na rynku aplikacji do współpracy powiększą się do 63,8 mld dol., czyli ponad dwukrotnie wobec 2021 r.
„W nadchodzących latach platformy współpracy staną się bardziej angażujące, wizualne, funkcjonalne i wspierane przez społeczność. Te funkcje, wspomagane przez inteligencję, będą szybko ewoluować i wspierać pracę z dowolnego miejsca” – uważa Wayne Kurtzman, wiceprezes w IDC.
Podobne aktualności
Monitory do PC odbiją w 2024 roku
„W 2024 r. będziemy świadkami wprowadzenia nowych modeli monitorów oferujących większą wartość” – twierdzi analityk.
Gamingowe PC nadal w dołku, monitory odbiły
„Wielu graczy ostrożnie podchodzi do wydatków, co skłania ich do pozostania przy posiadanych komputerach lub zakupu odnowionych PC" - zauważa ekspert.
Polska firma zbliża się do lidera krajowego rynku ERP
"Polski rynek oprogramowania dla przedsiębiorstw ma nadal duże możliwości rozwoju" - komentuje ekspert.