Andrzej Sowiński poinformował o swojej decyzji oficjalnie pracowników Lenovo Polska w piątek 26 czerwca.

Tymczasowo jego stanowisko obejmie Ivan Bozev, dyrektor generalny regionu CSEE (Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej) w Lenovo. Nadzoruje on rozwój grupy PC Lenovo w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Grecji, Rumunii, Serbii, Słowenii, na Słowacji i Węgrzech oraz sześciu innych krajach Europy Wschodniej. Przełożonym Ivana Bozeva jest Francois Bornibus – prezes Lenovo EMEA.

Andrzej Sowiński przyczynił się do wypromowania marki Lenovo na polskim rynku zwiększając jej udziały w tymże rynku ponad dziesięciokrotnie. Zbudował i umocnił pozycję firmy jako lidera rozwiązań IT, przede wszystkim w obszarze komputerów osobistych (PCSD).

Dbał o rozwój kanału partnerskiego, zwiększając liczbę aktywnych partnerów handlowych współpracujących z Lenovo, a także rozwijając i umacniając relacje z nimi.  

W czasie, gdy kierował Lenovo w Polsce, w związku z globalnymi przejęciami nadzorował poszerzenie organizacji o dwa nowe działy produktowe – Motorola oraz Data Center Group.

Przed objęciem funkcji szefa Lenovo w Polsce Andrzej Sowiński kierował korporacją NCR w Polsce (2010 – 2011), a wcześniej przez 9 lat był dyrektorem generalnym grupy Personal Systems HP na polskim rynku (2000-2009).