– Zdecydowałem o podjęciu nowego wyzwania zawodowego – poinformował Piotr Mirosław. Według komunikatu Tech Daty od listopada będzie kierował polskim oddziałem międzynarodowej firmy z branży B2B.

Nowy szef firmy od listopada br., Andrzej Sobol, jest związany z Tech Datą od kwietnia 2013 r., kiedy to objął stanowisko doradcy zarządu ds. rozwoju.

Menedżer przez wiele lat pracował w ABC Dacie – od 1989 r. do 2011 r. Do stycznia 2010 r. był prezesem ABC Data sp. z o.o. Pełnił także funkcję wiceprezesa ABC Daty Holding. Po połączeniu ABC Daty sp. z o.o. z ABC Datą Holding został wiceprezesem ABC Data S.A. i pozostał nim do marca 2011 r. (następnie poświęcił się zajęciu niezwiązanemu z branżą IT – został prezesem wydawnictwa Conversations, wydającego pismo literackie Chimera).

– Ostatnie trzydzieści miesięcy w Tech Dacie Polska było czasem wielu dobrych zmian, potrzebnych by znakomicie przygotować firmę do sukcesów w nadchodzącym czasie – skomentował zmianę na szczycie w Polsce Jonas Elmgren, wiceprezes Tech Daty na Europę.

– Dziękuję zarządowi Tech Data Europe, który mianował mnie szefem polskiego oddziału 3 lata temu. Od tego czasu Tech Data Polska przeszła transformację na wielu poziomach funkcjonowania organizacji. Dziękuję wszystkim współpracownikom oraz życzę całemu zespołowi sukcesów w najbliższych latach – powiedział odchodzący z Tech Daty Piotr Mirosław.