Andrzej Bugowski został Business Development Executive w polskim oddziale IBM. Do jego głównych zadań należy rozwój ekosystemu partnerskiego w modelu współpracy, który opiera się na wsparciu partnerów w tworzeniu własnych rozwiązań, wykorzystujących technologie IBM. Andrzej Bugowski na nowym stanowisku odpowiada m.in. za zarządzanie partnerami, budowę rozwiązań, strategię wprowadzania na rynek.

Andrzej Bugowski przez wiele lat w różnych firmach i rolach zajmował się współpracą z IBM, kooperacją z partnerami i budową kanału sprzedaży.

W Arrow ECS (2020 – 2021) odpowiadał za sprzedaż produktów i rozwiązań Red Hat i IBM jako Business Development Manager. Wcześniej w Tech Dacie pełnił funkcję IBM Business Unit Managera. W latach 2018 – 2020 był ponadto dyrektorem na Region Wschodni, odpowiedzialnym za obszar internetu rzeczy i analityki. W latach 2006 – 2017 był związany z Avnet Technology Solutions. W 2011 r. został IBM Sales Managerem, a w 2013 r. IBM Business Unit Managerem.

Bezpośrednio przed przejściem do IBM krótko był Account Executive odpowiedzialnym za internet rzeczy w polskim oddziale TeamViewer. Jest w branży od ponad 20 lat. Karierę zaczynał w Bonair i Compareksie.