Honeywell organizuje ośrodek badawczo – rozwojowy w Krakowie. Na początek zajmie się technologiami dla sektora lotniczego i obronnego, a w przyszłości również rozwiązaniami dla pozostałych grup biznesowych firmy – poinformował według ISBnews szef korporacji na region CEE, Piotr Marczuk.

Jako najważniejsze kierunki rozwoju Honeywella w kolejnych latach wskazał automatykę przemysłową, budynkową, technologie lotnicze, transformację energetyczną i zrównoważony rozwój.

Dotychczas koncern miał w Polsce lokalizacje w Warszawie, Katowicach (spółka Honeywell Services Poland) i Chorzowie (Honeywell Intelligrated, od 2021 r. – produkcja urządzeń do automatyzacji magazynów i centrów dystrybucji firm logistycznych).

Na świecie firma zatrudnia 110 tys. pracowników, w tym ponad 19 tys. inżynierów i naukowców.

W III kw. 2023 r. Honeywell globalnie osiągnął 9,2 mld dol. przychodów, o 3 proc. więcej r/r. Miał 20,9 proc. marży operacyjnej (+140 bps r/r) i 2,27 dol. zysku na akcję (+1 proc.). Przy czym największy obrót przyniósł segment lotniczy (3,5 mld dol.) i materiałów i technologii (2,9 mld dol.).

W całym 2023 r. firma spodziewa się 36,8 – 37,1 mld dol. przychodów, co oznacza wzrost organiczny o 4 – 5 proc.