Extreme Networks kupuje Ipanema, część SD-WAN firmy Infovista. Chce wzmocnić swoją ofertę dla użytkowników z rozproszoną infrastrukturą sieciową. Ze względu na zmiany jakie zaszły w czasie pandemii w ocenie CEO Extreme segment zarządzanych w chmurze SD-WAN, a w przyszłości SASE, będzie szybko rósł. Pozwoli też na regularne uzyskiwanie przychodów dzięki dodatkowym aplikacjom SaaS. Klienci potrzebują według firmy sprawnego zarządzania i zabezpieczenia SD-WAN. Według IDC światowy rynek tych rozwiązań wzrósł o 18,5 proc. w 2020 r. i był warty 2,5 mld dol.

Celem zakupu przez amerykańską firmę jest również poszerzenie bazy klientów w Europie o dotychczasowych użytkowników Ipanema, która współpracuje z dostawcami usług zarządzanych i integratorami. Na świecie ma ponad 400 klientów. Extreme zapowiada też inwestycje w badania i rozwój w Europie.

Planowana transakcja jest częścią strategicznej transformacji Infovista, która koncentruje się na dostarczaniu natywnej dla chmury platformy automatyzacji cyklu życia sieci (NLA), zaprojektowanej na potrzeby 5G dla CSP, jak i przedsiębiorstw.

Finalizacja zakupu jest spodziewana w październiku br.