Samsung i Qualcomm nie komentują zamiaru przejęcia AMD. Ewentualna fuzja zmieniłaby układ sił na rynku procesorów. Qualcomm jest dużym graczem w segmencie montowanych w urządzeniach przenośnych układów ARM, swoje procesory wytwarza także Samsung, który ponadto dysponuje własnymi fabrykami, zapleczem badawczo – rozwojowym i sporymi środkami, które jest w stanie przeznaczyć na rozwój portfolio AMD i nowych produktów. Jest jednak spory problem. Nie można wykluczyć, że w razie fuzji Intel będzie starać się o odebranie AMD swoich licencji na układy x86, które należą do najważniejszych produktów firmy.

Jeden z największych dostawców procesorów notuje ostatnio nienajlepsze wyniki. W II kw. 2012 r. przychody AMD wyniosły 1,4 mld dol. (o ok. 200 mln dol. mniej niż przewidywano), co oznacza spadek o 11 proc. w porównaniu z I kw. 2012 r. oraz o 10 proc. rok do roku. Zysk netto skurczył się z 61 mln dol. w II kw. 2011 r. do 37 mln dol. w II kw. 2012 r. To i tak lepiej niż w I kw. b.r., który koncern zamknął stratą.

Rynkowa wartość 100 proc. udziałów w AMD wynosi obecnie 3,07 mld dol. (według wyceny z piątku 10.08 na nowojorskiej giełdzie NASDAQ).