AMD przejęło Pensando Systems za ok. 1,9 mld dol. Firma dostarcza programowalne moduły przetwarzania danych P4 (DPU), zoptymalizowane dla usług w chmurze, obliczeń, sieciówki, pamięci masowej i bezpieczeństwa chmurowego. Są one już wdrożone u klientów chmurowych i korporacyjnych AMD, m.in. w infrastrukturze chmury IBM-u, Microsoftu i Oracle’a. Szersza oferta oprócz hiperskalerów ma być również skierowana do przedsiębiorstw i użytkowników rozwiązań edge.

Produkty Pensando wraz z zespołem firmy dołączą do grupy data center AMD. Jak przekonuje koncern, pozwoli to na oferowanie rozwiązań, które mogą znacznie przyspieszyć transfer danych, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo i analitykę.

W I kw. 2022 segment korporacyjny, systemów wbudowanych i niestandardowych AMD, który obejmują rozwiązania serwerowe, zwiększył sprzedaż o 88 proc. r/r (do 2,5 mld dol.). W tym przychody z układów serwerowych zwiększyły się ponad dwukrotnie. Dynamika okazała się wyższa niż dla całej firmy (+71 proc. wzrostu przychodów r/r).