Amazon stał się członkiem Związku Cyfrowa Polska, organizacji zrzeszającej największych producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.

Koncern który niedawno zapowiedział uruchomienie platformy sprzedażowej w Polsce, liczy na to, że współpraca z organizacją branżową umożliwi mu dotarcie do większej liczby lokalnych przedsiębiorców.

„Rynek cyfrowy w Polsce bardzo szybko się rozwija, co dostrzegamy w Amazon. Widzimy też jednak, że polskie firmy napotykają różnego rodzaju przeszkody rozwijając cyfrowy kanał sprzedaży” – mówi Mariusz Mielczarek, dyrektor ds. regulacji i sektora publicznego w Europie Środkowo-Wschodniej w Amazonie.

Jak twierdzi, firma w Polsce zamierza skoncentrować się na dostarczaniu narzędzi, które umożliwiają przedsiębiorcom rozwój na rynku e-commerce.

„Liczę na wiele wspólnych projektów, np. w szerzeniu świadomości na temat rozwiązań cyfrowych w biznesie, administracji czy też cyberbezpieczeństwa” – deklaruje prezes Michał Kanownik, przyjmując nową organizację.

Amazon w 2014 r. zaczął otwierać centra logistyki w Polsce. Oprócz 9 takich obiektów (buduje dziesiąte) ma w kraju ośrodek badań i rozwoju – Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, a także oddział Amazon Web Services w Warszawie.