Krakowskie Centrum Rozwoju Technologii jest trzecim w Polsce po Gdańsku i Warszawie. Obecnie zatrudnia 50 osób. Firma planuje w najbliższych latach powiększyć tę liczbę do 200. Trwa rekrutacja.

W polskich centrach R&D Amazona powstają produkty i usługi o globalnym zasięgu, takie jak Alexa, usługi chmurowe, oprogramowanie i wsparcie bezpieczeństwa dla urządzeń Ring.

„Kraków to jedno z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się miast w branży technologicznej nie tylko w Europie, ale i na świecie. Dlatego decyzja o uruchomieniu tutaj kolejnego biura Amazon Development Center była dla nas oczywista” – twierdzi Lucyna Chwastowska, dyrektorka odpowiedzialna za globalny rozwój Alexa Text-To-Speech. Do Amazona dołączyła w ub.r. z Motoroli Solutions.

Według danych z ub.r. Amazon zainwestował w Polsce 12 mld zł od 2012 r., głównie na 10 centrów logistycznych. Oprócz nich i trzech centrów rozwoju technologii w kraju działa również oddział AWS. W 2020 r. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą w Polsce.