Amazon zapowiedział kolejną inwestycję w Polsce. W Gliwicach powstanie Centrum Logistyki E-Commerce o powierzchni ponad 210 tys. m kw. Będzie jak dotąd największym obiektem firmy w kraju. Zostanie on wyposażony w system Amazon Robotics. Amazon inwestuje w obsługę rosnącego rynku e-handlu. W obiekcie ma pracować 1 tys. osób. Deweloperem inwestycji jest Panattoni Europe – informuje Centrum Prasowe PAP.

„Ten rok jest kluczowy z punktu widzenia naszych operacji w Polsce” – mówi wiceprezes ds. operacyjnych Amazona w Europie, Steven Harman.

Na początku miesiąca firma oficjalnie otworzyła dwa nowe centra logistyki: w Okmianach koło Bolesławca i w Pawlikowicach koło Łodzi. Ośrodki obsługują klientów w całej Europie.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma według własnych danych zainwestowała w kraju ponad 14 mld zł w centra logistyczne, badania i rozwój oraz w koszty osobowe. Amazon stworzył 7 centrów logistyki (w Sadach k. Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie k. Szczecina, Bielanach Wrocławskich – gdzie znajdują się dwa obiekty, Pawlikowicach k. Łodzi i Okmianach k. Bolesławca). Posiada także ośrodek B&R – Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz oddział Amazon Web Services w Warszawie. Zatrudnia na stałe w kraju 16 tys. osób.