Amazon może przejąć mniejszościowe udziały w Rackspace. Trwają rozmowy w tej sprawie. Na obecnym etapie inwestycja nie jest przesądzona – według Reutersa. Powiązanie kapitałowe może wzmocnić współpracę AWS i Rackspace, które pomaga firmom w migracji do AWS. Pionier usług chmurowych dostępu do przestrzeni dyskowej i mocy obliczeniowej jest obecnie jednocześnie zarówno partnerem, jak i konkurentem dla AWS, który pozostaje liderem globalnego rynku chmury publicznej. Rackspace współpracuje też jednak z innymi dużymi graczami, jak Microsoft i Google.

Rackspace działa od 1998 r. Według własnej informacji ma klientów w ponad 120 krajach. Oferuje m.in. usługi aplikacji, danych, kolokację, hosting, chmurę zarządzaną, ERP, CRM, BI i in. Zatrudnia ponad 6 tys. pracowników. W 2019 r. firma wypracowała 2,4 mld dol. przychodów, miała przy tym 102 mln dol. straty netto. Dla porównania AWS osiąga sprzedaż niemal 15-krotnie większą (35 mld dol. w 2019 r.).

Większość udziałów w Rackspace od 2016 r. kontroluje Apollo Global Management, który początku lipca br. sfinalizował transakcję zakupu Tech Daty.