Rimage, producent urządzeń do publikacji danych na nośnikach optycznych, wprowadził do oferty nowe duplikatory. Seria Professional wzbogaciła się o modele 5400N oraz 3400 z drukarkami termoretransferowymi. Urządzenia przeznaczone są dla biur, w których informacje rozpowszechnia się w wersji elektronicznej na płytach. Seria Professional oferuje duplikację płyt „na żądanie”, umożliwiając zarówno tworzenie serii, jak i pojedynczych płyt. W ciągu godziny możliwe jest przygotowanie do 30 płyt CD i 18 płyt DVD z pełnokolorowym nadrukiem. Urządzenia mogą być podłączone lokalnie lub poprzez sieć.

W duplikatorach serii Professional 5400N i 3400 zainstalowano drukarkę termoretransferową Everest 400 oraz nagrywarki obsługujące wszystkie popularne rodzaje nośników: CD, DVD czy Blu-Ray. Urządzenia posiadają również obrotowy podajnik z trzema pojemnikami, oferujący użytkownikowi ciągły dostęp do trzech różnych rodzajów nośników w dowolnym momencie.

 

Oba modele dostępne są z pakietem oprogramowania.

 

W przypadku modelu 3400 zawiera on:

 

– QuickDisc – oprogramowanie dla systemów Windows do kolejkowania prac, współpracujące z innymi aplikacjami zainstalowanymi na komputerze PC

– CD Designer – aplikację służącą do tworzenia etykiet na płytę CD, DVD oraz BD na komputerze PC

 

 

W przypadku modeli z wewnętrznym komputerem (wersja N) i oprogramowaniem Network Software Suite użytkownik otrzymuje dodatkowo:

 

– DiscFlow – oprogramowanie dla systemów Mac OS, które tworzy kolejkę prac i współpracuje z innymi aplikacjami zainstalowanymi na komputerze Mac

– WebQD – aplikację umożliwiającą zlecenie pracy na każdym komputerze z zainstalowaną przeglądarką internetową (Internet Explorer, Firefox, Safari)

– WebRSM – aplikację umożliwiającą monitorowanie i kontrolę systemu przez przeglądarkę internetową

– System Manager – aplikację do zarządzania systemem Rimage

 

Duplikator 3400 zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu lokalnym, jednak przy użyciu oprogramowania Rimage Network Software Suite, może pracować również w sieci. Natomiast model 5400N jest to typowe rozwiązanie sieciowe. Wystarczy go podpiąć do sieci za pomocą kabla Ethernet.

 

Urządzenia są już dostępne. W zależności od wybranej wersji, ceny ulegają zmianie. W przypadku modelu 3400, wynosi ona 24.400 zł netto. Dystrybucja: Alstor