Also Polska włączyło do oferty produkty Nutanixa, dostawcy oprogramowania przeznaczonego dla infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI). Usługi związane z rozwiązaniami Nutanix, Also Polska będzie świadczyć we współpracy z S4E, VAD-em należącym do grupy.

„HCI to bardzo obiecujący obszar wzrostu na rynku IT. Już od kilku lat systematycznie rozwijamy naszą ofertę i kompetencje w tym zakresie” – mówi Hanna Osetek-Pasquet, Chief Customer Officer w Also Polska.

Z danych IDC wynika, że w IV kw. 2019 r. globalne przychody z rozwiązań hiperkonwergentnych wzrosły o 17,2 proc. rok do roku i wyniosły niemal 2,3 mld dol.

„Dostarczamy produkty i rozwiązania wiodących, globalnych vendorów z sektora infrastruktury IT. Wielu z nich wykorzystuje rozwiązania Nutanix. Dlatego logicznym krokiem dla nas jest zintegrowanie rozwiązań tego eksperta HCI w naszym portfolio” – dodaje Hanna Osetek-Pasquet.

W IV kw. 2019 r. według IDC Nutanix był numerem 2 na światowym rynku HCI. W segmencie oprogramowania miał 27 proc. udziału, za VMware.