Polski oddział dystrybutora uruchomił platformę sprzedażową pod nazwą ALSO Technology Partners. Umożliwia ona vendorom i resellerom obsługę sektora MŚP w sposób, który pozwoli wygenerować im znaczącą wartość dodaną bez konieczności ponoszenia znaczących nakładów finansowych. Platforma ma przede wszystkim służyć do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy ALSO a Partnerami Handlowymi. Głównym jej założeniem jest kompleksowe wsparcie w rozwoju biznesu (zarówno techniczne jak i eksperckie), szerzenie specjalistycznej wiedzy poprzez szkolenia i warsztaty, podnoszenie kwalifikacjii oraz współpraca w przypadku realizacji kluczowych projektów (finansowanie).  

ALSO Technology Partners to okazja, aby poprzez promocję rozwiązań, usług oraz produktów zyskać kluczową dla funkcjonowania biznesu przewagę rynkową. Jest to możliwe dzięki niezwykle konkurencyjnym ofertom cenowym oraz dedykowanym działaniom marketingowym, dostępnym na wyłączność użytkownikom platformy Technology Partners. Dostawcy sprzętu i oprogramowania mogą bowiem liczyć na content dostosowany do obsługiwanych grup docelowych, możliwość oferowania partnerom specjalnych rozwiązań, dedykowane miejsce dla swoich produktów w ALSO Webshop, plany i działania związane z promocją eventów i nowości produktowych, a przede wszystkim na dostęp do bazy klienckiej liczącej ponad 2 000 sprzedawców.

W ten sposób producenci zyskują znaczących ambasadorów swojej marki, a z kolei resellerzy mogą liczyć na łatwy dostęp do webinariów i szkoleń dotyczących sprzętu, oprogramowania czy też licencjonowania, członkostwo w społeczności skupionej wokół platformy oraz atrakcyjną ofertę cenową (na wybrane produkty), co z pewnością przyczyni się do większych możliwości inwestycyjnych. Należy przy tym podkreślić łatwy dostęp do programów partnerskich i wiedzy eksperckiej, a to wszystko w ramach oszczędności czasu i pieniędzy.

ALSO Technology Partners to koncepcja, która pozwala producentom i resellerom na umocnienie swojej pozycji rynkowej, a także zdobycie istotnych przewag konkurencyjnych.

Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie: https://alsotechnologypartners.com/pl/.