Also i Cisco zdecydowały się rozszerzyć współpracę. Skoncentrują się na biznesie w modelu usługowym (as-a-service) oraz na rozwiązaniach e-commerce i ofercie skierowanej do klientów MŚP poprzez chmurową platformę Also Cloud Marketplace. Planowane jest wspólne wprowadzenie i rozwijanie nowych usług cyfrowych i modeli biznesowych – zapowiada dystrybutor. Rozszerzenie współpracy na początek nastąpi w Niemczech.

Also jako pierwsza firma na świecie uzyskało status partnera dystrybucji cyfrowej Cisco (Digital Distribution Partner). Jest to nowa kategoria dla firm współpracujących z vendorem. Wskazuje też, że koncern sieciowy konsekwentnie idzie w kierunku dostawcy oprogramowania, usług i subskrypcyjnego modelu rozliczeń, co już od dawna podkreśla. Stąd do gry na dobre wchodzi chmurowa dystrybucja rozwiązań Cisco.

Jak niedawno podkreślał szef kanału sprzedaży Cisco, firma stała się szóstym największym na świecie dostawcą oprogramowania. Generuje ono już 30 proc. przychodów producenta, a w sprzedaży software’u ponad 80 proc. stanowią wpływy z subskrypcji.