Also poszerzyło ofertę dla druku 3D o trzy produkty.

Wśród nich są VoxelDance Additive i VoxelDance Tango do przygotowania danych do druku 3D w technologiach przemysłowych, jak SLM, SLA, SLS i DLP. Obejmuje takie zastosowania, jak szybkie prototypowanie, stomatologia plastikowa i metalowa, biżuteria, opieka zdrowotna i formy przemysłowe.  

Z kolei ParaMatters oferuje platformę oprogramowania do cyfrowej produkcji DMCP (Digital Manufacturing Control Processing) dla różnych branż. Koncentruje się na następujących obszarach: zarządzanie materiałami zintegrowane z projektowaniem i optymalizacją topologii, oprogramowanie addytywne z przepływem pracy oraz możliwość inspekcji z przetwarzaniem w pętli zamkniętej dla projektowania i wytwarzania addytywnego. Produkcja addytywna to technika polegająca na łączeniu kolejnych warstw materiału.

Natomiast włączenie od oferty Also oprogramowania Agile PLM firmy 3Yourmind pomaga firmom zidentyfikować części AM (additive manufacturing) nadające się do druku z istniejących katalogów, a także dostarcza rekomendacje techniczne i materiałowe.

„Druk 3D osiągnął nowy etap rozwoju” – mówi Stefan Mannhardt, European Solution Business Manager 3D Printing w Also. Jak twierdzi, obszerne portfolio pokazuje dojrzałość tej technologii. “Bezsprzeczne zalety w zakresie elastyczności, szybkości i trwałości będą napędzać znacznie intensywniejsze zastosowanie” – uważa menedżer.