Also przejmuje Dicom, austriackiego VAD-a. Dzięki temu rozbuduje swój ekosystem producentów. Nie wszyscy dostawcy, z którymi współpracuje Dicom, tacy jak Citrix, Sophos i Fujitsu z pełnym zakresem usług, byli wcześniej w portfolio Also. Dystrybutor ocenia również, że przejęcie zapewni dotarcie do nowych klientów, głównie z sektora B2B i publicznego. Wiedza zespołu VAD-a ma posłużyć także do ekspansji w ofercie rozwiązań chmurowych i hybrydowych w sektorze centrów danych.

„Profil firmy doskonale wpisuje się w nasz model biznesowy Solutions. Nadal będziemy rozwijać Also w tym kierunku” – zapowiada Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding. Solutions to rozwiązania VAD w portfolio dystrybutora.

W 2019 r. sprzedaż netto Also Holding w segmencie Solutions wzrosła o 16 proc., a w segmencie Service (usługi, w tym chmura) – o 21 proc. Cała grupa odnotowała w ub.r. obroty wyższe o 16,5 proc. rok do roku (w kwocie 10,7 mld euro), do czego przyczyniły się także przejęcia.

Finalizacja zakupu Dicom wymaga zgody regulatora rynku. Wartość transakcji nie została ujawniona. Dicom w roku obrotowym 2018/2019 wypracował ok. 30 mln euro przychodów. Firma działa od 1993 r. Współpracuje z 600 przedsiębiorstwami, uczestniczyła w realizacji ponad 1 tys. projektów, zatrudnia 12 wewnętrznych ekspertów.