Also przejmie Solytron Bulgaria – największego dystrybutora IT w Bułgarii. Firma z obrotami na poziomie 110 mln euro rocznie ma ponad 30 proc. udziału w lokalnym rynku. Działa od 1991 r.  Zatrudnia ok. 120 osób. Posiada w ofercie ponad 50 wiodących producentów. W latach 2011 – 2018 jej przychody ze sprzedaży wzrosły trzykrotnie. Wartość transakcji nie została ujawniona.

"Wysłaliśmy kolejny silny sygnał, że naszym celem jest ekspansja w Europie Wschodniej." – komentuje Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding.

Podkreśla, że Solytron oferuje nie tylko sprzęt i oprogramowanie, lecz także posiada wysokie kompetencje w obszarze usług. To istotne, bo Also deklaruje, że zamierza być wiodącym dostawcą kompleksowych usług dla kanału sprzedaży w całej Europie.

Finalizacja transakcji wymaga zgody regulatorów rynku. Also Holding po jej zakończeniu, jak również po przejęciu grupy ABC Data, będzie reprezentowane niemal we wszystkich krajach wschodniej części Europy, za wyjątkiem Rosji. Według holdingu rynek tych krajów jest wart ok. 30 mld euro, co według dystrybutora stwarza dla niego obiecujące perspektywy wzrostu.