Also przejmuje dział IT firmy Ramiris na Węgrzech. Dystrybutor informuje, że reprezentuje blisko 700 producentów. W ofercie ma m.in. komputery, urządzenia mobilne, elektronikę użytkową, serwery, pamięci masowe, sieciówkę. Asortyment spoza IT obejmuje m.in. artykuły dla domu, ogrodu, pojazdów, artykuły biurowe i papiernicze. Firma powstała w 1996 r. Zatrudnia blisko 200 osób. Ramiris posiada centralny magazyn o powierzchni 20 tys. mkw. W 2020 r. miał szacunkowo ok. 115 mln euro obrotów. Wartość transakcji nie została ujawniona.

ABC Data przetarła szlak

Also weszło na rynek węgierski wraz z przejęciem lokalnego oddziału ABC Daty w 2019 r. W zeszłym roku międzynarodowy dystrybutor otworzył w tym kraju nowy magazyn. Dzięki przejęciu Ramiris, ​​Also Węgry stał się jednym z głównych graczy na lokalnym rynku, wartym według Also 4,5 mld euro, z ok. 2,5 tys. resellerów.

„Przejęcie Ramiris jest zgodne z naszą skuteczną strategią wzrostu „kupuj i buduj”. Stale zwiększamy zasięg, poszerzamy nasz ekosystem i konsolidujemy zaangażowanie Also” – komentuje Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding.

To kolejne przejęcie Also w ostatnim czasie. W listopadzie br. firma informowała o akwizycji włoskiego dystrybutora Executive.