Also przejmuje Executive, włoskiego dystrybutora, skoncentrowanego klientach w retailu, e-tailu i specjalizowanych resellerach. Firma założona w 1984 r. określa się jako VAD ze specjalizacją w zarządzaniu produktami konsumenckimi i akcesoriami. Executive informuje, że stworzył zintegrowaną ofertę produktów i usług.

Np. poprzez autorskie platformy zarządzania klient i producent mają kontrolę nad przepływem danych dotyczących zapasów, asortymentu, sprzedaży i programowania zamówień dla każdego sklepu.

Dzięki innej usłudze reseller może komunikować się z zespołami sprzedaży i logistyki dystrybutora. Integracja przepływów i zarządzanie przesyłkami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb odbywa się zgodnie z charakterystyką klienta – twierdzi Executive.

Nie ujawniono wartości transakcji. Do jej finalizacji potrzebna jest zgoda regulatorów rynku.

CEO Also Holding: ulepszymy ekosystem

„Wraz z przejęciem zamierzamy na nowo opracować niektóre z naszych procesów za pomocą narzędzia Executive do zarządzania kanałami sprzedaży detalicznej, jednocześnie jeszcze bardziej ulepszając nasz ekosystem” – zapowiada Gustavo Möller-Hergt, dyrektor generalny Also Holding.