Also poszerza zakres swoich usług o pakiet pod nazwą 3D/4D Printing Solutions. Jak zapewnia, inwestycje w produkcję addytywną rozpoczęło na wczesnym etapie, a obecnie procesy te osiągnęły wysoki stopień dojrzałości.

Biznes 3D dystrybutora dostał przyspieszenia w 2018 r., gdy Also utworzyło Europejskie centrum kompetencji druku 3D.

Firma uzasadnia rozwój segmentu druku 3D/4D dobrymi perspektywami, związanymi z korzyściami dla użytkowników. Wskazuje m.in. na ograniczenie wagi i zużycia materiału nawet o 90 proc. i większą energooszczędność w procesach produkcji addytywnej 3D/4D. Ponadto wytwarzanie można przenieść bezpośrednio na rynki klientów końcowych, wdrażać, testować i optymalizować małe ilości produktów. Skraca się czas wprowadzania na rynek nowych produktów, można je indywidualnie dostosowywać. Łatwiejszy jest także recykling – wylicza dystrybutor.

Zdaniem Also ​​druk 3D i 4D jest szczególnie interesujący dla MŚP.

Jak poinformował Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding, w obszarze druku 3D/4D dystrybutor dostarcza partnerom wiedzę ekspercką w zakresie planowania, przygotowania, drukowania i przetwarzania. Wspólnie z resellerami może opracować niestandardowe rozwiązania, w tym sprzęt do budowy infrastruktury druku 3D/4D w siedzibie klienta końcowego. Oprócz wsparcia procesów druku 3D/4D oferta obejmuje również produkty, materiały i rozwiązania.